Strefa wokół szpitala zakaźnego fot. Sławek Wąchała

Poznań: Barierki wokół szpitala na Szwajcarskiej

Cały teren szpital został ogrodzony, a wejścia – oznaczone. Strefa zamknięta wokół szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej już działa. Kto ją przekroczy bez pozwolenia – dostanie mandat.

Kto się spodziewał dwumetrowego płotu zwieńczonego drutem kolczastym – przeżyje pewne rozczarowanie. Wokół terenu szpitala rozstawiono po prostu barierki takie jak na imprezach masowych, udostępnione przez MTP. Bo nie chodzi o traktowanie personelu i pacjentów szpitala jak więźniów, tylko o zapewnienie im komfortu pracy i izolację od ciekawskich. A takich, wbrew pozorom, pojawiało się tam całkiem sporo. Dla personelu było to spore utrudnienie – bo co, jak taki nieproszony gość “złapie” wirusa i pójdzie z nim w świat?

Dlatego teren został ogrodzony, by bez najmniejszych wątpliwości każdy wiedział, że nie wolno tam wchodzić. I jak zapewnia Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, wstęp na teren za barierkami bez zezwolenia będzie karany. W pilnowaniu porządku będą pomagali policjantom żołnierze 12. Brygady WOT. Do środka będzie się można dostać tylko na podstawie specjalnych zezwoleń i wyłącznie przez specjalne śluzy.

Przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym rozstawiane są też, zgodnie z zapowiedziami, kolejne kontenery, w których powstaną izolatki dla czekających na diagnozę, jeśli chorych będzie tak dużo, że nie zmieszczą się w szpitalu. Szpital co prawda liczy 406 miejsc i jest w nim tylko kilkudziesięciu pacjentów, ale epidemiolodzy ostrzegają, że apogeum zachorowań jeszcze przed nami.

el, fot. Sławek Wąchała

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze