Skrzyżowanie Most Dworcowy fot. Sławek Wąchała

Poznań: Awaryjne prace na ul. Głogowskiej. Tramwaje zmienią trasy

Z powodu awarii torowiska na przystanku “Dworzec Zachodni” 24 lipca od godz. 19.00 do odwołania nastąpi zamknięcie torów pomiędzy mostem Dworcowym, a wyjazdem z trasy PST.

Linie tramwajowe nr 5 i 8 zostaną skierowane objazdem od przystanku “Most Dworcowy” do przystanku “Głogowska/Hetmańska” ulicami: Matyi, Wierzbięcice, 28 Czerwca 1956 r., Hetmańską, w obu kierunkach.

Linia tramwajowa nr 12 zostanie skierowana objazdem od przystanku “Most Teatralny” do przystanku “Poznań Główny” przez ul. Roosevelta (zamiast nowym odcinkiem trasy PST do Dworca Zachodniego.
Tramwaje pomijać będą przystanki “Dworzec Zachodni”, natomiast przystanki “Most Teatralny” i “Rondo Kaponiera” obsługiwane będą na ul. Roosevelta (poziom 0), zamiast na nowym odcinku trasy PST (poziom -2).

Linia tramwajowa nr 14 kursować będą bez zmian.

Uwaga! Trasy objazdowe obowiązują od piątku, 24 lipca 2020 r.

linia nr 5 – od kursu o godz. 18.34 ze Stomilu i kursu o godz. 19.01 z Górczyna,
linia nr 8 – od kursu o godz. 18.53 z Miłostowa i kursu o godz. 18.57 z Górczyna,
linia nr 12 – od kursu o godz. 18.45 z os. Sobieskiego i kursu o godz. 18.48 ze Starołęki.
Linia turystyczna 0 zostanie skierowana na trasę objazdową od przystanku “Głogowska/Hetmańska” ulicami Hetmańską, Reymonta, Grunwaldzką i Roosevelta do ronda Kaponiera i dalej po trasie do przystanku “Stare Zoo”.

Aby umożliwić pasażerom linii nr 5 i 8 dojazd do przystanków wzdłuż ul. Głogowskiej uruchomiona zostanie linia autobusowa “za tramwaj”, kursująca na trasie:
Głogowska/Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Zeylanda – Zwierzyniecka – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – Głogowska/Hetmańska.

Autobusy “za tramwaj” zatrzymywać się będą na przystankach:

“Głogowska/Hetmańska”, “Rynek Łazarski”, “Park Wilsona” – przystanki tramwajowe na ul. Głogowskiej,
“Dworzec Zachodni” – przystanki tymczasowe usytuowane przy jezdni ul. Głogowskiej, równolegle do przystanków tramwajowych,
“Most Dworcowy” – przystanki tymczasowe usytuowane przy jezdni ul. Roosevelta, równolegle do przystanków tramwajowych,
“Bałtyk” – przystanek tramwajowy na ul. Bukowskiej w kierunku ul. Grunwaldzkiej,
“Rondo Kaponiera” – przystanek końcowy dla wysiadających na ul. Zwierzynieckiej przy DS Jowita,
“Rondo Kaponiera” – przystanek początkowy dla wsiadających w zatoce na ul. Zwierzynieckiej przed rondem Kaponiera.

Autobusy “za tramwaj” kursować będą według następujących zasad

Każdorazowo po przyjeździe tramwaju linii nr 5 lub 8 z Górczyna do przystanku “Głogowska/Hetmańska”, na przystanek “Głogowska/Hetmańska” na ulicy Głogowskiej zostanie podstawiony autobus “za tramwaj”, umożliwiający dojazd do przystanków usytuowanych wzdłuż ul. Głogowskiej.

Pasażerowie oczekujący na przystankach wzdłuż ul. Głogowskiej na tramwaj linii nr 5 lub 8 będą mogli skorzystać z tego autobusu, aby dojechać do przystanków “Most Dworcowy” lub “Rondo Kaponiera” i tam dokonać przesiadki.

Każdorazowo po przyjeździe tramwaju linii nr 5 lub 8 z centrum do przystanku “Most Dworcowy”, na przystanek tymczasowy “Most Dworcowy” na ulicy Roosevelta zostanie podstawiony autobus “za tramwaj”, umożliwiający dojazd do przystanków usytuowanych wzdłuż ul. Głogowskiej.

Pasażerowie oczekujący na przystankach wzdłuż ul. Głogowskiej na tramwaj linii nr 5 lub 8 będą mogli skorzystać z tego autobusu , aby dojechać do przystanków “Głogowska/Hetmańska” i tam dokonać przesiadki.

Z powodu wyłączenia z użytkowania przystanków tramwajowych “Dworzec Zachodni”, autobusy linii nr 238, 249 i 252 będą zatrzymywały się na przystankach tymczasowych, usytuowanych przy jezdni ul. Głogowskiej, równolegle do przystanków tramwajowych.

MPK, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze