Poznań: Awaria systemu ZTM. Sprzedaż biletów dla uczniów wstrzymana

PEKA dla ucznia fot. ZTM
Rodzice, którzy chcieli kupić swoim dzieciom chodzących do szkoły podstawowej kupić bilet specjalny – nie mogą tego zrobić. Zarząd Transportu Miejskiego zaliczył kolejną awarię systemu i z jej powodu sprzedaż została wstrzymana. To już druga awaria w tym miesiącu.

Przypomnijmy: bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych obowiązują w Poznaniu jeszcze tylko do końca września. Później już trzeba będzie takiemu uczniowi kupić specjalny bilet kosztujący 60 zł rocznie.

Nie jest to wygórowana kwota, nic więc dziwnego, że wielu rodziców chciało skorzystać z tej oferty – i zapewne właśnie ten masowy napływ klientów spowodował awarię systemu.

Pierwsza awaria miała miejsce już na początku września i wówczas także rodzice uczniów mieli problem, by kupić bilet dla swoich pociech. Ale 3 tego miesiąca udało się ją usunąć.

Niestety, nie na długo. Dzisiaj ZTM opublikował komunikat o ponownej awarii:
„Informujemy, że pojawiły się dziś ponownie problemy z funkcjonowaniem systemu sprzedaży biletów w zakresie nowego biletu specjalnego dla uczniów szkół podstawowych. W związku z powyższym nie ma obecnie możliwości jego zakupienia i wgrania na kartę PEKA.

Wraz z operatorem systemu dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić jego pełną sprawność. O wznowieniu sprzedaży niezwłocznie poinformujemy.

Jednocześnie przypominamy, że uczniowie szkół podstawowych do 30 września br. mogą korzystać z darmowej komunikacji miejskiej na dotychczasowych zasadach, tj. na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację i związane z tym ewentualne niedogodności”.

ZTM, el

Podziel się: