Poznań: Atak gazem przed komisariatem policji na Starym Mieście

Atak gazem fot. monitoring miejski
Działaczka i aktywistka społeczna zaatakowała gazem kobietę wychodzącą z komisariatu, jak poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Zdarzenie miało związek z wcześniejszą demonstracją przeciwników aborcji na Półwiejskiej, przy Starym Marychu. Na demonstracji pojawił się też młody człowiek, którego policjanci wylegitymowali – a przy okazji znaleźli przy nim pałkę teleskopową. Ponieważ jest to przedmiot zakazany przez prawo, właściciel pałki został zabrany na komisariat. A ponieważ był nieletni, wezwano jego matkę, by przyjechała go odebrać z komisariatu.

I właśnie wtedy, gdy kobieta wychodziła z komisariatu po odebraniu syna, dostała w twarz gazem od „działaczki i aktywistki społecznej”, jak poinformował rzecznik.

Czy chłopak i jego matka byli za czy przeciwko aborcji i po której stronie stała atakująca aktywista – policja nie poinformowała. Trwają przesłuchania wszystkich uczestników zdarzenia i po ich zakończeniu zostanie podjęta decyzja o dalszych działaniach.