Poznań: Animal Love Parade 2019

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Kolorowa muzyczna parada przebranych i uśmiechniętych miłośników zwierząt przejdzie przez centrum Poznania. Każdy chętny może dołączyć: miłośnicy wyruszają o godzinie 13.00 z placu Mickiewicza.

Już po raz trzeci Animal Love Parade przejdzie przez Poznań z pozytywnym przekazem na rzecz zwierząt. Parada ma na celu promowanie praw zwierząt, weganizmu, aktywizmu i diety roślinnej. Podczas wydarzenia unika jednak drastyczności. Zamiast tego skupia się na pozytywnych aspektach, a przerażające zdjęcia zamienia na pozytywne transparenty. Stanie z przejmującymi planszami zastępuje tańcem, a zwierzęta pokazuje przebierając się w pozytywne stroje. Do tego jej uczestnicy rozdają ulotki z przepisami na pyszne roślinne dania.

„Chcemy, żeby Animal Love Parade była naszym wspólnym świętem, podczas którego dobrze się bawimy i odpoczywamy od ciężkich tematów, z którymi mamy do czynienia na co dzień” – twierdzą organizatorzy akcji. – „Pozwólmy sobie na wytchnienie. Aktywistki i aktywiści też potrzebują czasu na relaks!”

Na wydarzenie może przyjść każdy, kto szanuje zwierzęta, albo po prostu lubi posłuchać elektronicznej muzyki i potańczyć – ale bez symboli i flag partii politycznych. Mile widziane przebrania: zwierząt lub warzyw i owoców, a nawet tofu.

Organizatorami akcji są BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Viva Akcja dla zwierząt – Poznań.

Mat.pras., el

Podziel się:

Ostatnio dodane: