Półkolonie fot. POSiR

Poznań: Akcja Lato na westernowo

Uczestnicy półkolonii organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji bawią się nie tylko w Poznaniu. 25 lipca pojadą na… Dziki Zachód. A konkretnie do westernowego miasteczka koło Chocza.

Westernland jest największą wioską indiańską oraz miasteczkiem Laredo Town, która ma charakter edukacyjny-rekreacyjny. Dzieci oglądają oryginalne tipi (domy Indian), totemy, historie piktograficzne na skórach, oryginalne stroje, narzędzia codziennego użytku oraz obozowisko traperów poszukiwaczy złota z wozami pionierów. W formie zabawy i fabule westernowej przenoszą się w świat Dzikiego Zachodu minionej epoki. Obsługa jest przebrana w oryginalne stroje kowbojów, szeryfów, traperów, żołnierzy, Indian oraz Indianek.

W związku z obowiązującymi zaleceniami dot. zachowania zasad bezpieczeństwa należy zabrać na wyjazd maseczki. Przejazd autokarem będzie odbywał się w maseczkach, przy wejściu do autokaru dostępny będzie płyn do dezynfekcji, w autokarze obok siebie powinny siedzieć tylko rodziny.

Zgłaszać można się mailowo lub osobiście. Zeskanowane deklaracje i oświadczenia (dostępne na stronie POSiR) można wysyłać na adres mailowy k.burdzinski@posir.poznan.pl lub przynieść do siedziby Organizatora na ul. Gdańską 1 (boisko na Śródce). Miejsca rezerwowane są według kolejności napływania zgłoszeń.

Natomiast 8 sierpnia organizowana będzie wycieczka do Grodu Pobiedzisko. Szczegóły można znaleźć na stronie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze