piątek, 19 kwietnia, 2024

Poznań: Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu zakończone

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy Kolegium Jagiellońskiego Toruńska Szkoła Wyższa, a wśród kobiet triumfował zespół Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W turnieju mężczyzn o medal walczyli studenci Politechniki Poznańskiej, którzy w meczu o trzecie miejsce spotkali się z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Niestety, poznańska ekipa musiała uznać wyższość rywali, przegrywając 0:3. W finale studenci z Torunia pokonali drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 5:1. Mimo wysokiej porażki najlepszym graczem finałowego meczu uznano reprezentanta krakowskiej drużyny – Mikołaja Zastawnika. Najlepszym strzelcem został Mateusz Cyman z ekipy zwycięzców, a najlepszym bramkarzem Maksym Kisielov z Uniwersytetu Śląskiego.

Wśród kobiet najwyżej z poznańskich zespołów uplasowały się zawodniczki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, które zajęły piątą lokatę. Najlepszą ekipą okazały się zawodniczki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które w finale pokonały drużynę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu 2:1. Dla krakowianek, które świetnie radzą sobie zarówno w rozgrywkach futsalowych, jak i trawiastych, to już trzecie z rzędu zwycięstwo w Akademickich Mistrzostwach Polski. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego, które bezbramkowo zremisowały z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, ale lepiej poradziły sobie w rzutach karnych, wygrywając 3:2. Najlepszą zawodniczką została wybrana Klaudia Fabova z PWSZ Wałbrzych. W klasyfikacji strzelczyń zwyciężyły Patrycja Michalczyk (Uniwersytet Szczeciński) i Emilia Jarzyna (Uniwersytet Warszawski). Najlepszą bramkarką została Denisa Mochnacka (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).

Turniej rozgrywany był w czterech poznańskich halach. Mężczyźni grali na obiektach Politechniki Poznańskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, natomiast kobiety – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Przyrodniczego.

Organizatorem turnieju mężczyzn był KU AZS Politechniki Poznańskiej, a turnieju kobiet KU AZS UAM. W obu turniejach przez trzy dni rywalizowały 32 drużyny. Imprezy, które odbyły się w Poznaniu współfinansowane były przez Wydział Sportu UMP.

Klasyfikacja generalna finałów Akademickich Mistrzostw Polski 2020 w futsalu mężczyzn