Poznań: Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu zakończone

amp-w-futsalu 3 fot. UMP
Wśród mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy Kolegium Jagiellońskiego Toruńska Szkoła Wyższa, a wśród kobiet triumfował zespół Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W turnieju mężczyzn o medal walczyli studenci Politechniki Poznańskiej, którzy w meczu o trzecie miejsce spotkali się z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Niestety, poznańska ekipa musiała uznać wyższość rywali, przegrywając 0:3. W finale studenci z Torunia pokonali drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 5:1. Mimo wysokiej porażki najlepszym graczem finałowego meczu uznano reprezentanta krakowskiej drużyny – Mikołaja Zastawnika. Najlepszym strzelcem został Mateusz Cyman z ekipy zwycięzców, a najlepszym bramkarzem Maksym Kisielov z Uniwersytetu Śląskiego.

Wśród kobiet najwyżej z poznańskich zespołów uplasowały się zawodniczki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, które zajęły piątą lokatę. Najlepszą ekipą okazały się zawodniczki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które w finale pokonały drużynę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu 2:1. Dla krakowianek, które świetnie radzą sobie zarówno w rozgrywkach futsalowych, jak i trawiastych, to już trzecie z rzędu zwycięstwo w Akademickich Mistrzostwach Polski. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego, które bezbramkowo zremisowały z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, ale lepiej poradziły sobie w rzutach karnych, wygrywając 3:2. Najlepszą zawodniczką została wybrana Klaudia Fabova z PWSZ Wałbrzych. W klasyfikacji strzelczyń zwyciężyły Patrycja Michalczyk (Uniwersytet Szczeciński) i Emilia Jarzyna (Uniwersytet Warszawski). Najlepszą bramkarką została Denisa Mochnacka (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).

Turniej rozgrywany był w czterech poznańskich halach. Mężczyźni grali na obiektach Politechniki Poznańskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, natomiast kobiety – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Przyrodniczego.

Organizatorem turnieju mężczyzn był KU AZS Politechniki Poznańskiej, a turnieju kobiet KU AZS UAM. W obu turniejach przez trzy dni rywalizowały 32 drużyny. Imprezy, które odbyły się w Poznaniu współfinansowane były przez Wydział Sportu UMP.

Klasyfikacja generalna finałów Akademickich Mistrzostw Polski 2020 w futsalu mężczyzn

1. Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
3. Uniwersytet Śląski w Katowicach
4. Politechnika Poznańska
5. Uniwersytet Gdański
6. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
7. Uniwersytet Warszawski
8. Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
9. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
10. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Klasyfikacja generalna finałów Akademickich Mistrzostw Polski 2020 w futsalu kobiet

1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
3. Uniwersytet Gdański
4. Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie
5. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
7. Uniwersytet Szczeciński
8. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
9. Uniwersytet Warszawski
10. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

UMP, el