Poznań: 9-letni chłopiec dzięki wiedzy o pierwszej pomocy uratował mężczyznę

Opanowanie, zimna krew, odwaga i ogromna wiedza. Ratownicy medyczni zasypali pochwałami 9-latka, dzięki któremu udało się uratować pacjenta z zatrzymaniem krążenia.

Sytuacja była trudna, bo – jak podaje “Głos Wielkopolski” – do zdarzenia doszło w święto, 15 sierpnia. Gdy mężczyzna stracił przytomność, to właśnie ten chłopiec wykazał się zimną krwią i potrafił przekazać dyspozytorowi pogotowia informacje, które pomogły uratować chorego. Młody człowiek potrafił ocenić stan chorego, a potem wykonać polecenia dyspozytora i włączyć w działania dorosłych, gdy było to konieczne.

Ratownicy medyczni, którzy przyjechali do chorego, a także dyspozytor pogotowia ratunkowego, byli pod ogromnym wrażeniem tak zimnej krwi, jak i wiedzy fachowej chłopca. Ich zdaniem to właśnie jego działania uratowały życie mężczyźnie. Chłopiec powiedział, że przeszedł szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, ale wiele osób je przechodzi, a niekoniecznie umieją zrobić praktyczny użytek z tej wiedzy.

Pracownicy pogotowia chcą teraz zaprosić młodego bohatera do siebie, podziękować mu, a przy okazji pokazać, jak działa pogotowie. Ich zdaniem nie ma lepszego dowodu na to, że takie szkolenia są potrzebne już od najmłodszych lat.

Głos Wielkopolski, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze