Poznań: 81. rocznica wybuchu II wojny światowej na Cytadeli i przy pomniku Armii Poznań

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zaprasza do udziału w wojewódzkich uroczystościach w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obchody rozpoczną się 1 września o godzinie 16:00 od złożenia kwiatów na grobie Nieznanego Żołnierza na Cytadeli.

W uczczeniu ofiar napaści Niemiec na Polskę wezmą udział Łukasz Mikołajczyk wojewoda wielkopolski, Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, a także przedstawiciele Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej przy udziale asysty wojskowej.

Uroczystości rozpoczną się na cmentarzu Bohaterów Polskich na poznańskiej Cytadeli. Następnie o godzinie 16.30 w kościele Karmelitów Bosych pw. Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, na Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu (ul. Działowa 25) odprawiona zostanie msza święta w intencji poległych i pomordowanych w latach II wojny światowej.

Bezpośrednio po nabożeństwie (około godziny 17:30) przed pomnikiem Armii Poznań w imieniu mieszkańców Wielkopolski i uczestników uroczystości – delegacja Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej oraz władz rządowych i samorządowych województwa, miasta i powiatu poznańskiego złoży wspólną wiązankę kwiatów.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze