Poznań: 60 tysięcy złotych na imprezy – od radnych ze Starego Miasta

Tata ze Starego fot. ROSM
Lokalne Inicjatywy Społeczne – tak nazywa się konkurs na ciekawe wydarzenia przeznaczone dla mieszkańców centrum zorganizowany przez Radę Osiedla Stare Miasto. Można zdobyć pieniądze na ich realizację. W puli jest 60 tys. zł!

– Lokalne wydarzenia kulturalne, wystawy, koncerty, recitale, warsztaty artystyczne czy najzwyklejsze sąsiedzkie pikniki połączone z ciekawymi występami, czy prelekcjami. To właśnie to, czego oczekujemy od wnioskodawców – mówi radna Maria Sokolnicka Guzek. – Najważniejszą cechą każdego wniosku powinien być opis sposobu integracji lokalnych społeczności. Chcemy, by mieszkańcy mieli okazje do wspólnego atrakcyjnego spędzania czasu.

To kolejna edycja Lokalnych Inicjatyw Społecznych. W ubiegłych latach sporym powodzeniem cieszyły się m.in. takie projekty jak „Tata ze Starego”, koncerty na pięknym dziedzińcu Szkoły Baletowej, taneczne milongi na placu Wolności czy spacery dendrologiczne i fotograficzne z Łazęgą Poznańską. Ze społecznych środków udało się także zrealizować sporo ważnych zajęć dla dzieci i młodzieży.

W konkursie mogą brać udział stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty, które spełniają warunki konkursowe Wydziału Kultury UMP ogłoszone przez system Witkac.pl. Konkurs trwa do wyczerpania środków przeznaczonych na jego realizację.

– Prawne procedury wymagają, by w konkursie startowały fundacje, stowarzyszenia i związki wyznaniowe, a to utrudnienie dla mikro inicjatyw sąsiedzkich. Staramy się ze swojej strony uprościć wszelkie procedury i pomagać lokalnym aktywistom w kontaktach ze stowarzyszeniami i w złożeniu wniosku – deklaruje radna Małgorzata Osińska.

Pula dofinansowania konkursu to 60 000 zł, a każdy pojedynczy projekt może uzyskać wsparcie do 10 000 zł. Aby uzyskać dofinansowanie należy wypełnić wniosek, przedstawić pomysł na wydarzenie, oraz kosztorys – wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej rady: www.staremiasto.poznan.pl.

ROSM, el