Poznań: 5 tysięcy osób zobaczyło stolicę Wielkopolski z klocków LEGO

Poznań z kolcków Lego Mateusz Wawrowski Fot. Sławek Wąchała
Oglądalnością pochwalił się twórca wystawy, Mateusz Wawrowski. Osoby, które jeszcze jej nie widziały mają czas do końca grudnia.

– Uważam, że wystawa stała się już atrakcją turystyczną miasta Poznania! – komentuje wynik Mateusz Wawrowski. – Odwiedzają ją nie tylko poznaniacy, ale także turyści m.in. z Warszawy, Torunia i Szczecina. Wśród zwiedzających można spotkać osoby posługujące się językiem obcym. Miałem przyjemność również zaprezentować swoje dzieła dzieciom ze szkół i przedszkoli.

Twórcą i pomysłodawcą wystawy jest Mateusz Wawrowski, motorniczy poznańskiego MPK , znany również w mediach społecznościowych jako “Mateusz buduje”. Zamiłowanie do klocków połączył z pasją do komunikacji miejskiej – i tak zaczęły powstawać autobusy i tramwaje z LEGO. A później postanowił spróbować swoich sił w budowie najbardziej charakterystycznych obiektów swojego rodzinnego miasta – i tak zaczęły powstawać makiety najważniejszych budowli Poznania.

Ostatnio twórca wystawy postanowił ją rozbudować. – Otrzymuję wiele pozytywnych opinii na temat prezentowanych modeli, co zachęciło mnie do stworzenia nowego projektu by dalej rozwijać wystawę. Z okazji zbliżającego się jubileuszu 140-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu, chciałbym z pomocą mieszkańców, turystów i dzieci wybudować dwie makiety prezentujące trasę tramwajową oraz dawną zajezdnię tramwajową przy ul. Gajowej – tłumaczy.

Na cel obecnie zbierane są środki finansowe. Potrzeba 10 tysięcy złotych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: