Poznań: 31.Dni Łazarza odwołane!

Są najstarszym i największym dzielnicowym świętem w Poznaniu, a w tym roku miały się odbyć po raz 31. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa nie odbędą się.

Dni Łazarza co roku są organizowane na przełomie maja i czerwca. To szereg imprez kulturalnych organizowanych przez łazarskie placówki kultury, szkoły i firmy, a apogeum imprezy jest zawsze barwna Parada Łazarska defilująca ulicą Głogowską pod wodzą orkiestry dętej. Ich historia sięga roku 1987, kiedy to odbyły się po raz pierwszy. Podczas każdych Dni Łazarza jest też wybierany „Człowiek Roku”, czyli osoba, która szczególnie zasłużyła się dla dzielnicy.

Niestety, jak informuje portal lazarz.pl ze względu na ograniczenia obowiązujące z powodu pandemii koronawirusa w tym roku Dni Łazarza nie mogą się odbyć. Co prawda do wyznaczonego terminu jeszcze trzy tygodnie – miały się rozpocząć 27 maja i potrwać do 3 czerwca – jednak wszystko wskazuje na to, że w tym czasie nadal będzie obowiązywał zakaz organizacji imprez masowych – a Dni Łazarza to zdecydowanie taka kategoria. Jak wyraźnie podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas jednej z konferencji prasowych, imprezy masowe będą tą ostatnią kategorią odmrażania gospodarki.

Organizatorzy pod wodzą Janusza Hellera z klubu Krąg rozważają alternatywne warianty, takie jak zorganizowanie Dni Łazarza we wrześniu albo ograniczenie się do wybranych imprez, które nie naruszałyby obostrzeń ustalonych przez rząd. Jednak żadna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła.

el

Podziel się: