Opolska fot. ZKZL

Poznań: 24 miliony złotych dla ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych dostał drugą transzę kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego w wysokości 24 milionów złotych. Kwota umożliwia zrealizowanie inwestycji, które powstają w Poznaniu.

W pierwszym kwartale tego roku ZKZL otrzymał pierwsze pieniądze – 37 mln zł – w ramach umowy kredytowej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Był to istotny krok pozwalający zapewnić finansowanie kluczowych inwestycji spółki.

Zarówno pierwsza, jak i druga transza pozwalają na sfinansowanie dwóch ważnych inwestycji. Pierwszą z nich jest blok przy ulicy Hulewiczów na Piątkowie, który liczy 55 mieszkań. Już niedługo do tego bloku wprowadzą się nowi mieszkańcy, ponieważ inwestycja jest już na ukończeniu. Jej oddanie zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku.

Pieniądze pozyskane z Europejskiego Banku Inwestycyjnego pozwalają również na finansowanie pierwszego etapu inwestycji przy ul. Opolskiej. Na Dębcu powstaje 287 mieszkań dla poznaniaków i już teraz można obserwować dynamiczny rozwój tej inwestycji. Termin oddania pierwszego etapu planowany jest na pierwszy kwartał 2022 roku. Docelowo przy ul. Opolskiej ma powstać ponad 1100 mieszkań, a kolejne etapy będą również finansowane z kredytu zaciągniętego w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Długoterminowa współpraca z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych pozwala ZKZL na pozyskiwanie środków finansowych na bardzo atrakcyjnych warunkach. Całkowita kwota kredytu wynosi 178 milionów złotych

ZKZL, el

5 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze