sąd

Poznań: 2 lata i 10 miesięcy więzienia dla byłego dyrektora

Zbigniew A., były dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 oskarżony o molestowanie uczennic – został wczoraj skazany na 2 lata i 10 miesięcy więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Sprawa ciągnie się od czerwca 2018 roku, bo wtedy właśnie uczennice zaczęły się skarżyć na molestowanie przez dyrektora. Całował je, dotykał piersi i pytał, czy już uprawiały seks, jak relacjonuje “Głos Wielkopolski”. Sprawa trafiła na policję, później do prokuratury, a gdy nabrała rozgłosu, zaczęły się zgłaszać kolejne pokrzywdzone, w tym studentka, która miała w szkole prowadzić badania, i przedstawicielka handlowa. Dyrektor został aresztowany, część nauczycieli podpisała list otwarty w jego obronie – a później wyszło na jaw, że podobne przestępstwa miały miejsce w jego poprzednim miejscu pracy, w szkole w Swarzędzu, w 2005 roku. Jednak ani kuratorium nie wyciągnęło wówczas konsekwencji, ani organy ścigania nie postawiły zarzutów. Sprawę wyciszono.

Ostatecznie prokuratura zarzuciła Zbigniewowi A. molestowanie czterech uczennic i dwóch kobiet. Chciała dla niego 5 lat więzienia. Ostatecznie jednak skończyło się na 2 latach i 10 miesiącach więzienia. Zdaniem sądu zeznania pokrzywdzonych były wiarygodne, a sam oskarżony nie czuł się winny i nie wykazał żadnej skruchy. Cały czas twierdził, że jego ofiary zmyślają.

Poza więzieniem – bez zawieszenia – skazany musi wypłacić zadośćuczynienie każdej ze swoich sześciu ofiar, od 4 do 8 tysięcy złotych. Ma też dziesięcioletni zakaz pracy w oświacie. Wyrok nie jest prawomocny, a skazanego nie było na jego ogłoszeniu. Jednak ponieważ obrona wnosiła o uniewinnienie, należy się liczyć ze złożeniem apelacji.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze