Poznań: 18 tysięcy par rękawiczek dla szpitala

rękawiczki fot. UMP
Wydział Gospodarki Komunalnej UMP przekazał szpitalowi im. Strusia 18 tys. par jednorazowych rękawic nitrylowych. Miały być użyte podczas akcji “Wiosenne porządki”, która została odwołana z powodu pandemii. Ale rękawiczki mogą być używane również w szpitalu.

Akcja “Wiosenne porządki” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem poznaniaków. W tym roku miała być zorganizowana 3-5 kwietnia, już po raz 22. We wspólne sprzątanie każdorazowo mogą zaangażować się wszyscy chętni. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, który koordynuje akcje, zapewnia im zawsze worki i rękawiczki.

W związku z zaistniałą sytuacją – spowodowaną rozprzestrzenieniem się koronawirusa – tegoroczne “Wiosenne porządki” zostały przełożone na czas bliżej nieokreślony (nowy termin nie jest jeszcze znany). Ale kupione już rękawiczki i worki na śmieci na pewno się nie zmarnują. Pracownicy wydziału wpadli na pomysł, by przekazać je szpitalowi im. Strusia, gdzie na pewno się przydadzą. I w ten sposób do szpitala pojechało 18 kartonów, w każdym 10 opakowań po 100 szt. rękawiczek oraz 250 szt. 120 litrowych worków na odpady.

UMP, el

Podziel się: