Poznań: 13. Noc Naukowców – ruszają zapisy!

Noc Naukowców fot. UMP
Już 27 września rozpocznie się kolejna edycja – trzynasta – Nocy Naukowców. Ale zapisy na wykłady, warsztaty i spotkania rozpoczynają się już 17 września.

Noc Naukowców to okazja, by na własne oczy zobaczyć, co może nauka i samemu zamienić się w odkrywcę, badającego arkana fizyki, chemii, odkrywającego sekrety biologii albo botaniki czy – ludzkiego umysłu.Wydarzeń, które warto zobaczyć lub wziąć w nich udział, jest jak zwykle kilkaset, a te najciekawsze są zawsze oblegane. Dlatego warto zajrzeć na stronę organizatorów i jak najszybciej zapisać się na wybrane zajęcia. Zapisy ruszają we wtorek, 17 września.

Uczestnicy Nocy Naukowców w atmosferze zabawy będą zwiedzać laboratoria, przyglądać się eksperymentom i brać udział w konkursach naukowych. W imprezie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tej nocy każdy może zostać badaczem i przekonać się o magii oraz sile nauki.

Tegoroczna edycja imprezy została objęta patronatem poznańskich uczelni państwowych: Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego, a także Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-sieciowego.

Noc Naukowców jest jedyną taką inicjatywą obejmującą całą Europę. Każdego roku w tym samym czasie (w ostatni piątek września) odbywają się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod nazwą Researchers’ Night.

Udział we wszystkich zabawach oraz koncertach w ramach Nocy Naukowców jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja. Pierwsza tura zapisów odbędzie się 17 września (w godz. 12:00-20:00), druga – od 19 września (od godz. 12:00) do 21 września (do godz. 21:00), pod adresem: https://rejestracja.poznan.nocnaukowcow.pl.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie imprezy.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: