Sprawdzanie zgód TCF
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Poznań 10-13 czerwca. Co robić w tygodniu w Poznaniu?

Jarmark Świętojański, który już trwa, festiwal Ethno Port, który się zacznie – a poza tym festiwal podróżniczy i całe mnóstwo koncertów. Będzie co robić w tym tygodniu!
Festiwal Podróżniczy Bez Granic 8 czerwca @ 12:00 – 10 czerwca @ 15:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

Festiwal Podróżniczy Bez Granic jest inicjatywą dwóch kół naukowych: Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM oraz Studenckiego Koła Naukowego Etnologów z Wydziału Historycznego UAM. I edycja festiwalu odbędzie się 8-10 czerwca 2019 r. w CK Zamek w Poznaniu pod honorowym patronatem Rektora UAM prof. UAM dra hab. Andrzeja Lesickiego, Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM prof. zw. dr hab. Agnieszki Cybal-Michalskiej oraz Dziekana Wydziału Historycznego UAM prof. dra hab. Kazimierza Ilskiego. Więcej informacji tutaj.

Spis treści

10. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Kinie Muza 10 czerwca @ 19:00 – 21:00
Kino Muza w Poznaniu, ul. Święty Marcin 30

W tym roku Przegląd Nowego Kina Francuskiego obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji widzowie Kina Muza w Poznaniu będą mieli okazję zobaczyć między innymi: francuskiego kandydata do Oskarów 2019 – ”BÓL” w reż. Emmanuela Finkiela na podstawie autobiograficznej prozy Marguerite Duras, największy sukces francuskiego kina w 2018 roku – ”NIEZATAPIALNYCH” w reżyserii Gilles'a Lellouche'a z Mathieu Amalrikem, Guillaume'em Canetem i Benoît Poelvoorde'em, ostatni film francuskiej reżyserki Agnes Vardy: ”VARDA WEDŁUG AGNÈS” czy komedię ”TAJEMNICA HENRIEGO PICKA” z Fabrice'em Luchini. Więcej informacji tutaj.

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note 10 czerwca @ 20:00 – 23:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Podczas piętnastej audycji Mariusz Kwaśniewski będzie gościć Wizję Lokalną oraz Roxanę Tutaj & Good Omen. Rozmowy z zespołami będą przeplatać się z ich występami. Wizja Lokalna to poznański zespół grający klasycznego rocka z gitarowym graniem lat 90-tych. Teksty pisane w języku ojczystym są efektem przemyśleń nad życiem i problemami, z którymi borykają się na co dzień młodzi ludzie. Więcej informacji tutaj.

Vaiana. Skarb oceanu – z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na PJM 11 czerwca @ 11:00 – 13:00
Kino Muza w Poznaniu, ul. Święty Marcin 30

Fundacja Mili Ludzie, przy współpracy z Fundacja Kultury bez Barier i Kolektywem Otwartej Kultury* zaprasza na fantastyczne wydarzenie filmowe dla dzieci! 11 czerwca 2019 r. o godz. 11.00 w Kino Muza w Poznaniu pokażemy filmowy hit ze studia Disneya – VAIANA.SKARB OCEANU! Film został przygotowany przez Fundację Kultury bez Barier w wersji z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących oraz tłumaczeniem na polski język migowy. Wstęp na pokaz bezpłatny! Więcej informacji tutaj.

Od-ludzkie formy przyrodnicze – Centrum Żywych Rzeczy 11 czerwca @ 17:00 – 18:00
Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu, ul. Dąbrowskiego 165

Od-ludzkie formy przyrodnicze – Centrum Żywych Rzeczy Diana Lelonek kurator: Marek Wasilewski Diana Lelonek jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, laureatką nagrody artystycznej fundacji Vordemberge-Gildewart oraz Paszportu Polityki 2019 za: „oryginalną w artystycznym wyrazie analizę zagrożeń, jakie niesie współczesna cywilizacja. Za sztukę mądrze zaangażowaną i ciekawie kwestionującą antropocentryczny punkt widzenia”. Więcej informacji tutaj.

Wizja fotograficzna wobec okularocentryzmu w sztuce I połowy XX 11 czerwca @ 18:30 – 20:30
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6

Wizja fotograficzna wobec okularocentryzmu w sztuce I połowy XX wieku – spotkanie wokół książki Doroty Łuczak “Foto-oko” Udział biorą: Dorota Łuczak, Adam Mazur, Marta Smolińska Fotografia jest wynalazkiem świata zachodniego, w którym oko (metaforyczne) od wieków zajmowało w procesach poznawczych wyjątkowe miejsce wśród zmysłów. Na fundamencie okularocentryzmu fotografia stała się uprzywilejowanym narzędziem władzy i rozmaitych aparatów ideologicznych. Więcej informacji tutaj.

Premiera spektaklu pt. “Fejk Nius” / 11/12/13/14.06 11 czerwca @ 19:00 – 21:00
Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej, Grunwaldzka 22

Stereotypy. Tak niewinnie i tak powszechne. Kto z nas nie sięga po nie w codziennym życiu? Inne pochodzenie, inny styl życia, inna religia. Każdy powód jest dobry, by zamknąć „innego” w szufladzie i nadać mu stosowną etykietę. Preferujemy ludzi podobnych do nas samych, a na nieznane reagujemy strachem i wrogością, niekiedy nawet agresją. Takim ‘nieznanym' jest w Europie arabska i islam. A ludzie boją się tego, co nieznane… Więcej informacji tutaj.

Krótkie spięcia: „Oczy ważki / Dragonfly Eyes” #16 11 czerwca @ 19:00 – 21:30
Pawilon, ul. Ewangelicka 1

Filmowy cykl „Krótkie spięcia” prezentuje obrazy niepokojące, odkrycia międzynarodowych festiwali i te prowokujące do myślenia, które z tych powodów nie weszły do polskiej dystrybucji. Kurator: dr Andrzej Marzec. ● 11/06, g. 19.00 ○ „Oczy ważki / Dragonfly Eyes” ● reż. Xu Bing ⇾ pokaz filmu i rozmowa z Aleksandrą Skowrońską (HAT Research Center) ⇾ wstęp wolny. Więcej informacji tutaj.

Dawid Tokłowicz Quartet & Felix Robin 11 czerwca @ 20:00 – 23:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Wyjątkowo zdolny, młody poznański saksofonista – Dawid Tokłowicz wraz ze swoim zespołem, zaprezentują swoje autorskie kompozycje, inspirowane nowoczesnym jazzem nowojorskim. Nie zabraknie również standardów jazzowych we własnych aranżacjach! Jako gość specjalny wystąpi francuski wibrafonista – Felix Robin! Więcej informacji tutaj.

Nie “dla” a “z”. Miejsce i rola publiczności w projektach 12 czerwca @ 17:00 – 20:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

Warsztat o tym, jak budować relację z odbiorcami realizowanych przez nas działań, włączać ich do naszych aktywności i tworzyć trwałą wspólnotę. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, czym jest jakościowy rozwój publiczności, jak pracować z otoczeniem i, w którym momencie kończy się projekt? Warsztatowo spróbujemy naszkicować możliwe formy aktywizowania osób, do których skierowany jest nasz projekt. Bartek Lis – socjolog, doktor nauk społecznych, badacz społeczny. Więcej informacji tutaj.

Przestrzenie sztuki lesbijskiej w Polsce 12 czerwca @ 18:00 – 20:00
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6

Przestrzenie sztuki lesbijskiej w Polsce Spotkanie z cyklu Dialogowanie historyków sztuki i artystów Paweł Leszkowicz rozmawia z Damskim Tandemem Twórczym – Agnieszką Małgowską i Moniką Rak Celem spotkania jest zarysowanie obszarów lesbijskiej sztuki i kultury wizualnej w Polsce. Zastanowimy się nad tym, jakie są miejsca, instytucje, stowarzyszenia, wystawy, archiwa i festiwale promujące nieheteronormatywną kobiecą twórczość. Więcej informacji tutaj.

Leniwe Impro 17. Komediowe Wariacje Na Kolację 12 czerwca @ 20:00 – 22:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

To będzie ostatni przed wakacjami spektakl komedii improwizowanej w wykonaniu Grupy Improwizacji Kabaretowej „Leniwe IMPRO”. Po trudach roku szkolnego każdy rodzic i uczeń zasługuje na wytchnienie i salwy serdecznego śmiechu. Zapraszamy na niepowtarzalny występ, w którym spontanicznie zagramy to, co sobie zamarzycie. Więcej informacji tutaj.

Slam poetycki w KontenerART 12 czerwca @ 20:00 – 22:00
KontenerART, Ewangelicka

Slam poetycki czyli zderzenie stylów Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest slam, to będzie to doskonała okazja do zapoznania się z energią sceniczną i siłą słowa młodej poznańskiej sceny poetyckiej. Podczas turnieju publiczność będzie miała okazję wysłuchać i obejrzeć interpretacje tekstów wykonywanych na scenie przez same autorki i autorów, ale także kontrolować przebieg imprezy. Więcej informacji tutaj.

Prezentacja programu wydarzeń KSR 2019! 13 czerwca @ 13:00 – 14:30
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6

Już 13 czerwca zaprezentowany zostanie szczegółowy program wydarzeń w ramach projektu Kulturalny Stary Rynek 2019. Już dzisiaj możemy zdradzić, że od 28 czerwca do 15 odbędzie się ponad 70 imprez! W trakcie briefingu artyści opowiedzą o tym jakie atrakcje czają na nas podczas wakacyjnych weekendów. Warto pamiętać, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy, a ich producentem jest Estrada Poznańska! Więcej informacji tutaj.

Ethno Port Poznan Festival 2019 13 czerwca @ 16:00 – 16 czerwca @ 23:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

12. edycja Festiwalu Ethno Port odbędzie się w dniach 13-16.06.2019. Więcej informacji tutaj.

Jam Sessions w KontenerArt 13 czerwca @ 19:00 – 23:45
KontenerART, Ewangelicka

Zapraszamy Was na tegoroczną edycję Jamów nad Wartą w KontenerArt. Będziemy się ze sobą zgrywać w czwartki wieczorami od godziny 19:00. Przynoście ze sobą instrumenty, narzędzia twórcze i dobre nastawienie – pamiętajcie że mamy na wyposażeniu wzmacniacze, perkusję, perkusjonalia, oraz mikrofony z niezbędnym nagłośnieniem i mikserem. Więcej informacji tutaj.

Dj Luk’ing For The Summer vol.2 13 czerwca @ 20:00 – 14 czerwca @ 01:30
Meskalina, Stary Rynek 6

Rozróżniamy wiele fal: dźwiękowe, radiowe, długie, krótkie i te morskie . W czwartki zapoznamy Was z falami emocji, które budzi Dj Luk. Z najgłębszych otchłani umysłu i swych dźwiękowych bibliotek wprowadzi w swój świat muzycznych fascynacji. Więcej informacji tutaj.

Więcej informacji o imprezach w tym tygodniu znajdziecie w naszym Kalendarium.

el

Strona głównaKulturaPoznań 10-13 czerwca. Co robić w tygodniu w Poznaniu?