Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Slam poetycki w KontenerART

12 czerwca 2019 @ 20:00 - 22:00

37484 image 61018267 2617572274938173 7674616828601040896 n - Slam poetycki w KontenerART

Slam poetycki czyli zderzenie stylów

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest slam, to będzie to doskonała okazja do zapoznania się z energią sceniczną i siłą słowa młodej poznańskiej sceny poetyckiej. Slam jest doskonałą odtrutką leczącą z negatywnych skojarzeń na temat poezji, bo wraca do jej korzeni – żywej sztuki słowa.

Podczas turnieju publiczność będzie miała okazję wysłuchać i obejrzeć interpretacje tekstów wykonywanych na scenie przez same autorki i autorów, ale także kontrolować przebieg imprezy, głosując podczas wszystkich kolejnych rund na najlepszych z nich. Mocne, aktualne i dowcipne teksty w wykonaniu świetnych performerów, to według nas przepis na doskonały wieczór.

Każdy turniej jest inny a poeci i publiczność nieprzewidywalni, ponieważ scena jest otwarta dla wszystkich. Jeśli czujecie się mocni w piórze, uwielbiacie płynąć z improwizacją i nie lękacie się paszczy publiczności, to możecie stanąć na scenie i każdego turniejowego wieczoru zdobyć sławę zwycięzcy i pieniężną nagrodę.

Do zobaczenia na slamie!
prowadzący turnieje: Maciej Mikulewicz
dodatkowe informacje: Poznański Slam (https://www.facebook.com/PoznanskiSlam/)
zapisy: poznanskislam@gmail.com

1. Organizatorem turnieju są KontenerArt, Fundacja KulturAkcja
oraz inicjatywa Poznański Slam.
2. Zarówno udział w slamie jak i wstęp są bezpłatne.
3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną 150 zł. Osoba, która zajmie drugie miejsce, otrzyma nagrodę w wyskości 50 zł. Pieniądze zostaną przekazane w gotówce po zakończeniu turnieju lub za pomocą przelewu bankowego w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu turnieju.
4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres poznanskislam@gmail.com bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu turnieju, o ile lista nie będzie już zamknięta.
5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
6. Ten turniej jest slamem wolnym, dowolnym, uwolnionym. Każdy z jego uczestników jest ograniczony jedynie czasem pojedynczego występu – do ok. 3 minut. Dogrywka to ok. 1 minuta.
7. Zachęcamy uczestniczki i uczestników do prezentowania podczas występu własnej twórczości.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa.
9. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników – udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
11. Rozwiązywaniem kwestii nieuwzględnionych w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.

Terminy kolejnych slamów:

26.06
10.07
24.07
07.08
21.08

Projekt realizowany w ramach Centrum Wartego Poznania
#poznańwspiera

Szczegóły

Data:
12 czerwca 2019
Czas:
20:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/394569617826257

Miejsce

KontenerART
Ewangelicka
Poznan, 62-050 PL
+ Google Map