Pożar zakładów mięsnych w Wielkopolsce. Ewakuowano 40 osób

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej hali produkcyjnej Zakładu Przemysłu Mięsnego w Golinie. To jeden z większych zakładów produkcyjnych w powiecie. Ewakuowano 40 osób.

Jak informuje portal „jarocinska”, pożar zauważono tuż przed godziną 6.00 rano, a straż pożarna został powiadomiona o godzinie 5.36. 40 osób pracujących w hali opuściło ją jeszcze przed przybyciem strażaków.

Obecnie na miejscu pracuje 14 zastępów straży pożarnej: z JRG Jarocin, OSP Potarzyca, OSP Golina, OSP Witaszyce, OSP Wilkowyja, OSP Cielcza, OSP Jarocin oraz OSP Żerków. Około godziny 8.00 strażacy opanowali pożar i ogień przestał się rozprzestrzeniać, jak powiedział portalowi kpt. Mariusz Banaszak, oficer prasowy PSP w Jarocinie. Jest ogromne zadymienie – strażacy muszą pracować w aparatach chroniących drogi oddechowe.

Trwa też rozbiórka dachu, który również się palił. Strażacy sprawdzali, czy nie ma tam kolejnych zarzewi ognia. Według wstępnych ustaleń ogień pojawił się poza halą produkcyjną, w miejscu składowania materiałów poubojowych, w pojemnikach z mączką zwierzęcą, a potem przeniósł się do hali. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Podziel się:

Ostatnio dodane: