Pożar samochodu osobowego w Wielkopolsce. Jedna osoba z obrażeniami

pożar samochodu fot. KM PSP Konin

W miejscowości Kawnice, w gminie Golina, strażacy gasili pożar samochodu osobowego, który zapalił się podczas jazdy. Podróżowały nim dwie osoby, ale zdążyły opuścić samochód i nic im się nie stało.

Do pożaru doszło 13 lutego przed godz. 4.00, jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Na miejsce zdarzenia pojechali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz druhowie z OSP Kawnice i OSP Węglew.

– Po przybyciu na miejsce zastano całkowicie objęty pożarem samochód marki Ford, który zaparkowany był na drodze gminnej przy torach kolejowych – informuje st. kpt. Sebastian Andrzejewski z KM PSP w Koninie. – Samochodem podróżowały dwie osoby, które w chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej znajdowały się poza pojazdem.

Strażacy ugasili pożar samochodu, a w tym samym czasie ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z osób podróżujących tym autem. Poszkodowana osoba została następnie przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, ale ratownicy medyczni po przebadaniu uznali, że nie wymaga hospitalizacji.

Podziel się:

Ostatnio dodane: