piątek, 1 grudnia, 2023

Pożar mieszkania w kamienicy. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej

Do groźnego pożaru doszło w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy przy ulicy Gołębiej w Kaliszu. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji strażaków ogień udało się szybko ugasić i nikt nie ucierpiał.

Do pożaru doszło 30 września około 7.00 rano. Ogień zauważyła lokatorka mieszkania, która wezwała straż pożarną i opuściła mieszkanie jeszcze przed jej przybyciem. Jak powiedział portalowi “kalisz24 INFO” mł. asp. Mariusz Wejman, starszy dyżurny stanowiska kierowania KM Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, na miejsce zostały wysłane 4 zastępy straży pożarnej. Strażacy zastali pożar w mieszkaniu na pierwszym piętrze, paliły się meble i materac w jednym z pokoi. Ogień został szybko ugaszony, a po zakończeniu akcji mieszkanie zostało oddymione.

W pożarze nikt nie ucierpiał, nie było też potrzeby ewakuacji innych lokatorów, zresztą pozostałe mieszkania w budynku są puste. Nie wiadomo, co było powodem powstania ognia.

Źródło: kalisz24 INFO
Strona głównaWiadomości Kalisz / PleszewPożar mieszkania w kamienicy. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej