wtorek, 5 grudnia, 2023

Pożar domu mieszkalnego. Jedna osoba trafiła do szpitala

31 sierpnia około 22.00 sąsiedzi zauważyli, że pali się budynek mieszkalny przy ulicy Sienkiewicza w Kaliszu. Natychmiast powiadomili straż pożarną i ewakuowali lokatora budynku. Mężczyznę trzeba było przewieźć do szpitala.

Gaszeniem ognia zajęli się strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, a także zastępy OSP Dobrzec i OSP Kalisz-Lis.
“Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęte jest wnętrze budynku. Ogień wydostaje się na zewnątrz. Brak zagrożenia dla sąsiednich budynków” – informują kaliscy strażacy. – “Osoba przebywająca wewnątrz opuściła budynek przed przybyciem zastępów PSP. Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej polegały na podaniu w sumie 3 prądów wody w natarciu na wnętrze budynku objęte pożarem”.

Po ugaszeniu pożaru strażacy przeszukali wnętrze budynku sprawdzając, czy nie ma tam innych poszkodowanych – na szczęście nie było. Wycięli też nadpalone deski konstrukcji dachu oraz spaloną część drewnianej podbitki dachu, a później jeszcze sprawdzili całość kamerą termowizyjną, by wykluczyć możliwość kolejnego pożaru.

Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe zadecydowało o przewiezieniu lokatora budynku do szpitala. Przyczyny pożaru bada policja.

 

Strona głównaWiadomości Kalisz / PleszewPożar domu mieszkalnego. Jedna osoba trafiła do szpitala