Pożar domu jednorodzinnego. Spłonęło poddasze i część elewacji

pożar w Babiaku fot. KP PSP Koło

18 strażaków z KP PSP Koło oraz OSP Babiak, Brdów i Dębno Królewskie gasiło pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Babiak. W pożarze nikt nie ucierpiał – mieszkańcy zdążyli opuścić budynek jeszcze przed przybyciem strażaków.

Ogień zauważono 20 listopada o godzinie 6.30. Paliło się poddasze i część elewacji budynku. Na miejsce natychmiast wysłano jednostki strażaków z Koła, Babiaka, Brdowa i Dębna Królewskiego oraz pogotowie energetyczne.

– Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali 2 prądy wody w natarciu na powierzchnie pożaru – informuje mł. asp. Ł. Nowakowski z KP PSP w Kole. – Osoby, które opuściły dom, odmówiły udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków.

Po ugaszeniu pożaru budynek mieszkalny został sprawdzony kamerą termowizyjną, która nie wykazała zarzewi ognia ani podwyższonej temperatury. Strażacy przewietrzyli cały budynek, sprawdzili go też miernikiem CO, który na szczęście nie wykazał zagrożenia czadem – i zakończyli działania. Akcja trwała prawie 3,5 godziny, a pożar gasiło 18 strażaków.

Podziel się: