Pożar domu jednorodzinnego. Śmigłowiec LPR zabrał jedną osobę ranną

pożar fot. OSP Pawłowice

66-letnia kobieta została poważnie poparzona podczas pożaru, który wybuchł w domu jednorodzinnym. Wezwani strażacy szybko ugasili ogień, a ranna kobietę śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala.

Do pożaru doszło 15 sierpnia przed godziną 19.00 w kuchni budynku przy ulicy Wielkopolskiej w Pawłowicach w powiecie leszczyńskim. 66-latka gotowała posiłek w kuchni na parterze budynku i wtedy doszło do zapalenia się tłuszczu, a od niego zajęła się cała kuchnia. Kobieta została dotkliwie poparzona i straciła przytomność.

Pozostali mieszkańcy wezwali straż pożarną. Strażacy ewakuowali lokatorów i weszli do palącej się kuchni, gdzie na podłodze znaleźli nieprzytomną kobietę. Śmigłowiec LPR zabrał ją do szpitala. Jej obrażenia są poważne: ma poparzone ręce i klatkę piersiową.

Straż pożarna ugasiła pożar – na szczęście objął tylko część kuchni – a później dokładnie przewietrzyli budynek. Straty oszacowano na około 5000 zł. Poza 66-latką nikt nie ucierpiał. W akcji brały udział zastępy OSP Pawłowice, OSP Dąbcze, OSP Rydzyna. OSP Krzemieniewo i JRG Leszno.

Źródło: OSP Pawłowice

Podziel się: