Pożar domu jednorodzinnego. Lokatorzy schronili się na balkonie

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

W nocy z 5 na 6 stycznia doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Dzierzbin. Strażacy musieli też uratować lokatorów, którzy schronili się przed ogniem na balkonie.

Jak informują Fakty Kaliskie, pożar wybuchł tuż przed północą. Gdy na miejsce dotarli strażacy, stwierdzili, że dym się wydobywa głównie z kotłowni, a na balkonie stoją dwie osoby, którym ogień odciął drogę do wyjścia. Jak powiedział portalowi kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy PSP w Kaliszu, kobieta została ewakuowana za pomocą drabiny, a mężczyzna, który miał problemy z chodzeniem, z pomocą podnośnika hydraulicznego.

Ogień gasili strażacy z OSP Mycielin, OSP Kotwasice, trzy zastępy JRG 1 Kalisz, jeden zastęp JRG 2 Kalisz oraz dwa zastępy JRG Turek. Łącznie pracowało osiem zastępów strażaków.

Okazało się, że prawdopodobnie doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej pompy ciepła i to spowodowało pożar. Spłonęła kotłownia i część kuchni, a cały budynek jest okopcony w środku. Straty wstępnie wyceniono na 200 tys. zł.

Podziel się:

Ostatnio dodane: