Pożar budynku mieszkalnego z garażem. Jedna osoba ucierpiała

pożar fot. KP PSP Wągrowiec

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły pożar, do którego doszło 30 stycznia wieczorem w Długiej Wsi pod Wągrowcem. Według pierwszych informacji palił się garaż przylegający do domu, jednak ogień szybko objął też budynek mieszkalny.

„Po przyjeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że ogniem objęty jest cały budynek i samochód osobowy, który znajdował się przed garażem, oraz część elewacji zewnętrznej budynku mieszkalnego” – informują strażacy z KP PSP Wągrowiec. – „Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, podaniu dwóch prądów wody w natarciu oraz jednego prądu wody w obronie”.

Podczas akcji jedna z osób zamieszkujących budynek zasłabła i wezwano do niej pogotowie ratunkowe. Ratownicy udzielili jej pierwszej pomocy i chcieli zabrać do szpitala, ale poszkodowana osoba odmówiła.

Po ugaszeniu ognia strażacy sprawdzili pomieszczenia miernikiem wielogazowym i kamerą termowizyjną, by sprawdzić, czy nie ma żadnego zagrożenia – i dopiero wtedy zakończyli akcję.

Podziel się:

Ostatnio dodane: