Powieje bardzo silny wiatr w Wielkopolsce. IMGW wydał ostrzeżenie!

Burza Poznań fot. Magda Zając

Weekend w Wielkopolsce będzie bardzo wietrzny – przemieszczający się przez Polskę cyklon przyniesie silny wiatr. 17 lutego może powiać z prędkością nawet do 115 kilometrów na godzinę! IMiGW wydał dla Wielkopolski ostrzeżenie przed silnym wiatrem pierwszego stopnia.

Silny wiatr da się we znaki tego dnia w całym kraju i dla całej Polski zostały wydane alerty. Najgorsza sytuacja będzie na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim, gdzie obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia, a prędkość wiatru może dojść do 115 km na godzinę. W województwie warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim oraz części zachodnio-pomorskiego i pomorskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia, natomiast dla w pozostałej części kraju, w tym w Wielkopolski, wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Wiatr będzie towarzyszył głębokiemu niżowi, napływającemu od północy do Polski i przemieszczającemu się dalej na wschód. Najsilniejszy będzie na wybrzeżu, im dalej w głąb lądu – tym będzie słabszy i w Wielkopolsce nie powinien przekraczać 85 km na godzinę.

18 lutego wiatr jeszcze się nasili we wschodniej części Polski, w której tego dnia obowiązuje alert drugiego stopnia – w Wielkopolsce nadal będzie obowiązywało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Według obecnych prognoz ostrzeżenie będzie obowiązywało co najmniej do 19 lutego rano. Później wiatr ma stopniowo słabnąć.

Podziel się:

Ostatnio dodane: