PUP nagrodzony fot. PP

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu ponownie nagrodzony

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu otrzymał główną nagrodę oraz tytuł „Lidera aktywizacji osób młodych” w konkursie Fundacji Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM. To nie pierwszy, raz kiedy jednostka została nagrodzona na arenie ogólnopolskiej. W tym konkursie laur zdobyła po raz trzeci.

O tytuł lidera walczyły instytucje rynku pracy z całego kraju, zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego. Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu został nagrodzony jako jedyny urząd z Wielkopolski.

Wśród kryteriów przyznawania nagród znalazły się działania, dzięki którym młodzi ludzie są skutecznie wspierani na rynku pracy. Dzięki temu rośnie zaufanie do instytucji pomagających znaleźć zatrudnienie. Poszukujący pracy lepiej też rozumieją oferty. A wszystko dzięki większej przystępności informacji poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych, a także dostosowaniu języka przekazu do oczekiwań osób młodych.

– Po analizie danych zawartych w corocznie przygotowywanym „Raporcie o bezrobociu absolwentów szkół ponadgimnazjalnych”, podjęliśmy decyzję o objęciu młodzieży szczególnym wsparciem – mówi Małgorzata Pawlak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu. – Kapituła konkursu doceniła nasze niestandardowe oraz oryginalne rozwiązania problemów osób młodych na rynku pracy. Tak zwaną „dobrą praktyką”, na którą chcieliśmy zwrócić uwagę i tym samym zgłosić do konkursu, był program „Stop! Młodzież bez pracy”.

Nagrodzony projekt ma na celu podniesienie kompetencji przydatnych na rynku pracy oraz zwiększanie szans na uzyskanie zatrudnienia lub samozatrudnienia osób do 30 roku życia. Młodzi ludzie, dzięki warsztatom prowadzonym przez doradcę zawodowego, uczą się m.in. zasad poprawnego tworzenia dokumentów aplikacyjnych, technik autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zagadnień związanych z motywacją do podejmowania pracy czy zasad działania sieci europejskich służb zatrudnienia oraz bezpiecznego poszukiwania pracy za granicą.

W ramach programu organizowane są także działania kierowane do uczniów i studentów. Otrzymują oni wsparcie profesjonalnego doradcy zawodowego, który pomaga im w wyborze ścieżki zawodowej. Pokazuje tendencje panujące na rynku pracy, a także możliwości poruszania się po nim. Uczy też elastycznego korzystania z umiejętności uzyskanych w trakcie kształcenia.

Konkurs został objęty patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

PP, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Poznaniak
Poznaniak

Oni to powinni dostac chyba wypowiedzenia z pracy bo i tak nic nie robia a teraz wlasnie jest czas ze powinni juz kazdemu znalezc prace a oni nawet w tym urzedzie w poznaniu nie probuja. 3 miesiace tam siedzialem i NIC