Poważny pożar w Wielkopolsce. Spłonął sprzęt chłodniczy i warsztatowy

pożar fot. OSP Koło nad Wartą

Piętnastu strażaków z JRG Koło i OSP Koło nad Wartą gasiło pożar garażu i wiaty przy ulicy Piaski w Kole. Spłonął sprzęt warsztatowy i chłodniczy, który się tam znajdował. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Strażacy otrzymali informację o pożarze o godzinie 11.40, jak informuje OSP Koło nad Wartą na swoim profilu społecznościowym. Płonął garaż i wiata przy jednym z zakładów usługowych w Kole, przy ulicy Piaski. Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole.

– Kierujący działaniami ratowniczymi pozyskał informację o braku osób poszkodowanych oraz odłączonym dopływie prądu z instalacji elektrycznej – informuje kpt. Marcin Chodkowski z KP PSP Koło. – Zabezpieczono teren prowadzonych działań. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali 4 prądy wody w natarciu na palące się obiekty. Wewnątrz garażu znajdował się sprzęt chłodniczy oraz warsztatowy, który uległ całkowitemu spaleniu. Pożar ugaszono, następnie oddymiono obiekt. Wyposażenie garażu wyciągnięto na zewnątrz i przelano wodą. Oba obiekty sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wskazała zagrożenia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: