Posnania wprowadza płatne parkowanie. Na jakich zasadach?

Galeria Posnania fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Od 21 sierpnia zmieniają się zasady parkowania w Galerii Posnania. Bezpłatne będą tylko 3 godziny parkingu, a dla gości kina i posiadaczy aplikacji parking Posnania – 4 godziny. Za pozostałe trzeba będzie zapłacić.

Jak powiedział Gazecie Wyborczej Marek Ćwiek, dyrektor Posnanii, zmiany zostały wprowadzone w trosce o klientów, by każdy z nich miał możliwość zaparkowania na terenie galerii. Zdarzało się, że mieszkańcy pobliskich osiedli i pracownicy okolicznych firm zostawiali swoje auta na parkingu Posnanii nawet na kilkanaście godzin, blokując w ten sposób miejsca dla klientów.

Wprowadzone zmiany mają ukrócić te praktyki. Dlatego od 21 sierpnia na wjazdach i wyjazdach z parkingu zostaną zamontowane szlabany, a czas parkowania będzie weryfikowany na podstawie tablic rejestracyjnych. Klienci nie będą musieli płacić za pierwsze 3 godziny, a jeśli wybrali się do kina Helios lub są użytkownikami aplikacji Parking Posnania – to nawet 4 godziny. Natomiast za każdą kolejną godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić 5 zł. Osoby, które będą musiały zapłacić, będą to mogły zrobić w przedsionkach parkingu, gdzie zostaną ustawione automaty do opłat kartą i gotówką. W razie potrzeby będzie można się skontaktować z pracownikiem w Biurze Obsługi Parkingu.

Natomiast pracownicy sklepów Posnanii będą mogli wykupić abonament za 90 zł netto miesięcznie, ale galeria zamierza wprowadzić limit miejsc parkingowych w zależności od powierzchni sklepów.

Podziel się: