Franek Sterczewski sejm

Poseł Sterczewski składa intepelację. W sprawie wyrzucenia studentek z pociągu

Sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu w Gdańsku, gdy dwie studentki jechały na protest Strajku Kobiet. Kierowniczka pociągu wyprosiła je jednak, bo miały ze sobą transparent “To kiedy zaczniecie palić czarownice?”. Poseł postanowił zainterweniować w tej sprawie w Polregio.

Kierowniczka swoją interwencję uzasadniła poleceniem, jakie dostała od kierownictwa, by nie wpuszczać do pociągów ludzi z transparentami. Zdaniem posła Sterczewskiego to niezgodne z prawem.
“Nie istnieją żadne zapisy regulaminu przewozów uzasadniające uniemożliwienie podróży tym osobom! W rozmowie, którą nagrał trójmiejski fotoreporter Karol Makurat, kierowniczka tłumaczyła się, że “odgórnie dostaliśmy nakaz, że żadnych transparentów”. W rozmowie z Gazetą Wyborczą POLREGIO zaprzecza, żeby istniały jakiekolwiek wytyczne, co do przewozu osób z transparentami. Spółka zapowiada, że zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające tę sytuację” – informuje poseł. – Czy to możliwe, by kierowniczka pociągu sama z siebie podjęła taką decyzję? Nie sądzę… Taka sytuacja wpisuje się w serię działań zastraszających ludzi przez obecną władzę, która ingeruje kolejne sfery życia”.

W związku z tym poseł skierował do Polregio interwencję poselską, w której pyta, na podstawie jakiego zapisu regulaminu tym pasażerkom uniemożliwiono podróż? Co wykazało postępowanie wyjaśniające? Czy w ostatnich tygodniach doszło do analogicznych sytuacji? I czy osobom zatrudnionym w Polregio zostały wydane wytyczne dotyczące osób podróżujących na Strajk Kobiet lub na inne protesty?

Poseł wyraził nadzieję, że taka sytuacja już się nie powtórzy. gdyby jednak ponownie doszło do czegoś takiego, prosi o kontakt wszystkich poszkodowanych przez swoją stronę internetową.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze