Poseł Bartłomiej Wróblewski apeluje o otrzeźwienie. „Nie powinniśmy wpisywać się w agresywne działania władz Białorusi”

„Możemy w polskiej polityce spierać się o wiele rzeczy, ale nigdy nie powinniśmy wpisywać się w agresywne działania władz Białorusi” – napisał poseł na swoim Facebooku. I udostępnił screen reakcji białoruskich opozycjonistów, jak napisał.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich miał na myśli, co również zaznaczył w swoim wpisie, „zachowania polskich parlamentarzystów na granicy polsko-białoruskiej”, które były jego zdaniem szkodliwe dla Polski.

„Część opozycji to już rozumie, ale część nieodpowiedzialnie wprowadza nas i Europę w kłopoty. Dla otrzeźwienia reakcje białoruskiej opozycji na zachowania polskich parlamentarzystów na granicy polsko-białoruskiej” – podsumował.

Na udostępnionych przez posła screenie wpisów na Twitterze w większości znajdują się dość obelżywe komentarze po białorusku. Nic nie wskazuje na to, kto jest ich autorem, choć z treści tych kilku bardziej obszernych można wnioskować, że to osoby, którym bliższe są siłowe metody działania byłego Związku Radzieckiego – a więc raczej nie zwolennicy białoruskiej opozycji.

Wpis posła Wróblewskiego skomentował też Szymon Ziółkowski, były poseł PO i złoty medalista olimpijski. „Widać wybory blisko, jedni w kampanii promują ustawy których nie ma, obiecując gruszki na wierzbie, inni aspirują do reprezentacji olimpijskiej biegając na granicy!” – napisał. – „Jedno i drugie wątpliwe”.

Podziel się: