Ponad milion złotych dla szpitala z funduszy UE

dofinansowanie dla Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia fot. UMWW

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia otrzyma prawie 1,2 mln zł dofinansowania ze środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. 28 sierpnia marszałek Marek Woźniak i Zbigniew Kluczkowski, prezes OCZ, podpisali umowę.

Szpital planuje za te pieniądze kupić nowy sprzęt.
– Konkurs, który rozpisaliśmy jako element pomocy dla placówek opieki zdrowotnej w Wielkopolsce, szczęśliwie udało się rozstrzygnąć w taki sposób, że wszystkie zgłoszone poprawnie projekty uzyskały pozytywną ocenę i otrzymają dotację – powiedział Marek Woźniak. – Jest to przede wszystkim ogromna grupa szpitali powiatowych, w tym Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia. Placówki zaplanowały głównie wydatki zakupowe, ponieważ dobra opieka zdrowotna bez nowoczesnych urządzeń diagnostycznych i terapeutycznych nie jest możliwa. W Ostrzeszowie te urządzenia na pewno bardzo przydadzą się lekarzom i pacjentom.

Z dofinansowania Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia cieszy się także Lech Janicki, starosta ostrzeszowski.
– Cieszę się, że możemy zamknąć etap, który będzie skutkował otwarciem pracowni endoskopowej – mówił starosta. – Obecnie nie mają jej tylko dwa powiaty w Wielkopolsce – nasz i wągrowiecki. Cieszę się, że po podpisaniu umowy możemy patrzeć z optymizmem w przyszłość i do końca roku tę pracownie otworzyć.

Otrzymane pieniądze pozwolą doposażyć kilka szpitalnych oddziałów: chirurgiczny, wewnętrzny, paliatywny, ginekologiczno-położniczy, w nowoczesny sprzęt. Zostanie kupiony między innymi procesor obrazu HDTV, videogastroskopy czy videobronchoskop.

Dotacje przekazywane przez zarząd województwa wielkopolskiego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ są efektem zwiększenia alokacji na Działanie 9.1 “Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną”, Poddziałanie 9.1.1 “Infrastruktura ochrony zdrowia” do ponad 140 mln zł.

Źródło: UMWW

Podziel się: