Ponad 6 mln zł dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

Marek Woźniak, Krzysztof Albiński fot. UMWW

Nowy sprzęt, aparatura diagnostyczna i laboratoryjna – wszystko to szpital w Lesznie będzie mógł kupić za ponad 6 mln zł unijnego dofinansowania z WRPO na lata 2014-2022. Marszałek Marek Woźniak podpisał już umowę.

Pieniądze są przeznaczone na działania naprawcze związane z niwelowaniem negatywnych skutków pandemii covid-19, a zarząd województwa wielkopolskiego mógł je przekazać szpitalowi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dzięki specjalnemu instrumentowi finansowemu REACT-EU, który uruchomiła Komisja Europejska.

Szpital za te pieniądze zaplanował zakup sprzętu, aparatury medycznej, diagnostycznej, laboratoryjnej, środków ochrony indywidualnej i dezynfekcyjnych, co pozwoli na wzbogacenie oferty placówki o nowe świadczenia – ale także odbudowę potencjału po pandemii, która temu szpitalowi, jak zresztą wszystkim pozostałym, dała się mocno we znaki.

– Lekarze zgodnie mówią nie tylko o zużyciu wyposażenia medycznego w szpitalach i konieczności poczynienia pilnych zakupów, ale także o zaciągnięciu przez nas wszystkich tzw. długu zdrowotnego – mówił marszałek Marek Woźniak po podpisaniu umowy z Krzysztofem Albińskim, dyrektorem leszczyńskiego szpitala. – Pandemia covid-19 spowodowała spore opóźnienia w reakcji diagnostycznej, które skutkują dziś tym, że zgłaszający się do lecznic pacjenci często są w znacznie bardziej zaawansowanym stadium choroby. Teraz ta reakcja musi być błyskawiczna, a sprzęt nowy, sprawny i niezawodny. My tę sprawę potraktowaliśmy bardzo poważnie.

Dzięki instrumentowi REACT-EU 34 placówki ochrony zdrowia z całej Wielkopolski otrzymają ponad 102 miliony zł na działania naprawcze.

Podziel się:

Ostatnio dodane: