Ponad 37 litrów płynnej amfetaminy! Akcja wielkopolskich policjantów

zatrzymana amfetamina fot. policja Piła

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Rogoźno, podejrzanego o posiadanie ponad 37 litrów substancji pozwalającej na wytworzenie 50 kilogramów amfetaminy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile prowadzili śledztwo w sprawie wytwarzania narkotyków na terenie gminy Rogoźno. Zdobyte informacje wskazywały, że 33-letni mieszkaniec gminy Rogoźno może posiadać substancje niezbędne do wytwarzania narkotyków.

– 29 sierpnia bieżącego roku kryminalni przystąpili do realizacji na terenie Wągrowca – informuje Wojciech Zeszot z KPP Piła. – Na jednej z ulic zatrzymali pojazd, którym poruszał się mężczyzna. W bagażniku samochodu policjanci zabezpieczyli dwa plastikowe pojemniki wypełnione tzw. płynną amfetaminą o łącznej pojemności ponad 37 litrów. Jest to substancja, która w tej ilości pozwala na wytworzenie 50 kilogramów czystego narkotyku w postaci amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. To przestępstwo jest zagrożone karą nawet 12 lat więzienia. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.