Wiceminister Waldemar Kraska fot. KPRM

Pomoc Niemiec w walce z koronawirusem? Polska jej nie potrzebuje

Tego zdania jest wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Bo Polska ma wystarczającą liczbę łóżek i respiratorów, a teraz jeszcze dojdą szpitale tymczasowe, więc jest samowystarczalna.

Przypomnijmy, że Niemcy zaoferowali pomoc w walce z pandemią innym krajom Unii Europejskiej. Jak informuje Onet.pl, Polska nie wyraziła zainteresowania pomocą, a prezydent Duda odpowiedział na tę ofertę dopiero po pytaniach Onetu.

Dziś wiceminister Kraska wyjaśnił, dlaczego Polska tej pomocy nie chce: bo jego zdaniem nie jest nam potrzebna. Co prawda zaznaczył też, że nie wiadomo, co będzie w kolejnych dniach, bo resort nie przewidział, że ludzie wyjdą na ulice i będą demonstrować w tak trudnym czasie. jego zdaniem demonstracje przynoszą już efekty w postaci zwiększonej liczby zakażeń.

Wiceminister przypomniał też, że obecny próg zakażeń wynosi 50 osób na 100 tys. mieszkańców, a gdy skoczy do 70 osób – wówczas czeka nas narodowa kwarantanna.

Wiceminister rekomendował też odwołanie Marszu Niepodległości w Warszawie, ponieważ to duże zgromadzenie. Jego zdaniem w tym roku patriotą będzie ten, kto w marszu nie weźmie udziału, bo w ten sposób ochroni siebie i bliskich.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze