poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Polskie sukcesy na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Karate WKF w Tbilisi

W stolicy Gruzji, Tbilisi, zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Karate WKF, które przyniosły polskim zawodnikom sześć krążków medalowych, w tym jeden złoty. Reprezentantka Polski, Katarzyna Lewandowska z poznańskiego klubu Kusi , wywalczyła srebrny medal w kategorii juniorek do 59 kg, pokonując po drodze cztery konkurentki z różnych krajów europejskich. Jej marsz po złoto zatrzymała dopiero francuska karateczka w finale zawodów.

Polscy karatecy wykazali się wysokim poziomem umiejętności, co pozwoliło im zająć honorowe 10. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wśród pozostałych medalistów z Polski znalazła się Kseniya Dronchanka, która zdobyła złoty medal w kategorii młodzieżowców do 55 kg. Natalia Balut oraz Zuzanna Bernaciak wywalczyły srebrne medale w kategoriach kadetek do 61 kg i młodzieżowców do 50 kg. Brązowe medale przypadły Wiktorii Kraczaj w kategorii kadetek do 54 kg oraz Pawłowi Kirylukowi w kategorii juniorów powyżej 76 kg.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańPolskie sukcesy na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Karate WKF w Tbilisi