Polska: Marek Jakubiak dołącza do Konfederacji

Podziel się!

Koalicja Propolska, która na czas wyborów do Parlamentu Europejskiego przybrała nazwę Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, powiększa się. Marek Jakubiak, były poseł ugrupowania Kukiz’15 zdecydował się zasilić szeregi koalicji.

Marek Jakubiak zasłynął kilkoma krytycznymi uwagami pod adresem środowisk LGBT. Jest on również przedsiębiorcą, który startował w poprzednich wyborach do Parlamentu z list Kukiz’15. Tam jednak jego i Pawła Kukiza drogi z czasem się rozeszły.

Od jakiegoś czasu spekulowało się, że Jakubiak spróbuje stworzyć własny ruch po prawej stronie sceny politycznej. Ostatecznie zdecydował się na dołączenie do szerokiej koalicji partii prawicowych, która na chwilę obecną wydaje się, zrzeszać wszystkie ruchy eurosceptyczne.

Oprócz ugrupowania KORWiN (wcześniej Wolność), Grzegorza Brauna, Skutecznych rapera Liroya (“jedynka” Konfederacji w nadchodzących wyborach do europarlamentu w Wielkopolsce) i Ruchu Narodowego w koalicji znajduje się jeszcze Kaja Godek, polska działaczka pro-life.

Jednocześnie przedstawiciele koalicji cały czas zapewniają, że u nich znajdzie się miejsce dla Pawła Kukiza i jego ugrupowania.


Podziel się!

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
komandos
Gość
komandos

Pan Jakubiak to rzeczowy facet, takich jak on powinno być więcej w parlamencie