Polska: 36,3 tysiące medyków zaszczepionych!

Wczoraj przeciw covid-19 zaszczepiło się ponad 22 tys. medyków – podało dziś Ministerstwo Zdrowia. Chętnych nie brakuje.

Wbrew hulającym w internecie opiniom antyszczepionkowców, organizowanym marszom i demonstracjom chętnych do szczepień nie brakuje – już 28 grudnia ministerstwo poinformowało, że trzeba będzie przedłużyć zapisy dla medyków – miały obowiązywać do 28 grudnia, ale chętnych było znacznie więcej, bo z około miliona osób pracujących w służbie zdrowia do 28 grudnia zgłosiło się już ok. 400 tys. Okazało się, że chętnych jest jednak znacznie więcej i nie zdążą się zaszczepić w pierwotnym terminie – więc wydłużono go do 14 stycznia, by zaszczepić wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy tego chcą.

Do wczoraj do godziny 18.00, jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, łącznie zaszczepiło się 36,3 tys. osób.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWiadomości z PolskiPolska: 36,3 tysiące medyków zaszczepionych!