Policyjny pościg. Nie zatrzymali się do kontroli

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Ostrzeszowscy policjanci podczas patrolowania ulic w Ostrzeszowie zauważyli motorower bez tablic rejestracyjnych. Mimo nakazu policjantów kierujący pojazdem nie zatrzymał się do kontroli.

Do zdarzenia doszło 16 sierpnia o godzinie 16.55. Uwagę policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy pełnili służbę na skrzyżowaniu DK11 z ulicą Piastowską, zwrócił motorower, którym podróżowały dwie osoby bez koszulek. Dodatkowo pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych. Policjanci, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych, nakazali kierującemu zatrzymanie się do kontroli, ale kierujący zamiast zatrzymać się – zaczął uciekać.

– Policjanci podjęli pościg, jednak jego kontynuację uniemożliwiło wjechanie motorowerzysty w remontowany odcinek drogi przy ul. Piekary – wyjaśnia st. asp. Magdalena Hańdziuk z KPP Ostrzeszów. – Prowadzone czynności pozwoliły na ustalenie danych osób poruszających się motorowerem i tego samego dnia, około godziny 19.20 zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do ostrzeszowskiej komendy policji. Sprawcami okazali się wychowankowie Domu Dziecka w Ostrzeszowie w wieku 14-stu i 15-stu lat. W toku podjętych wobec nieletnich czynności okazało się, że motorowerem kierował 14-latek, nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. W obecności osoby wyznaczonej przez placówkę, w której umieszczeni są nieletni, wykonano czynności do zaistniałego zdarzenia.

Czternastolatek usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego z art. 178b kodeksu karnego, polegającego na nie zatrzymaniu się do kontroli drogowej. Stanie przed sądem dla nieletnich.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Podziel się: