Policjant uratował życie mężczyźnie. “Był nieprzytomny i brak było oznak życia”

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zostali wezwani do jednego z mieszkań, w którym zastali zdenerwowaną kobietę i nieprzytomnego mężczyznę. Sierżant Krystian Wrzesiński rozpoczął reanimację mężczyzny, którą prowadził do czasu przyjazdu pogotowia. Uratował mu życie.

Interwencja miała miejsce w jednym z mieszkań w bloku wielorodzinnym na terenie powiatu krotoszyńskiego.
– Na miejsce skierowano patrol składający się z funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego – informuje Paulina Potarzycka, zastępczyni oficera prasowego KPP w Krotoszynie. – Policjanci na miejscu zastali w mieszkaniu roztrzęsioną kobietę oraz leżącego na podłodze mężczyznę, który był nieprzytomny i brak było oznak życia. Jeden z policjantów natychmiast podjął działania resuscytacyjne, które prowadził do czasu przyjazdu załogi pogotowia. Natomiast drugi z funkcjonariuszy udzielił wsparcia kobiecie oraz zapewnił jej bezpieczeństwo, ponieważ znajdowała się w złym stanie psychofizycznym.

Gdy na miejsce dotarli ratownicy medyczni, 31-letniemu mężczyźnie udało się już przywrócić funkcje życiowe. Karetka zabrała go do szpitala.

Podziel się: