Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Za kierownicą siedział piętnastolatek

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Pleszewscy policjanci nie wierzyli własnym oczom po zatrzymaniu samochodu marki Ford C-Max. Za kierownicą auta siedział 15-latek, w środku siedziało czterech pasażerów, a piąty był w… bagażniku.

Wszystko wydarzyło się 19 maja około godziny 18.04 na ulicy Kaliskiej w Pleszewie. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pleszewie zatrzymali do kontroli drogowej forda, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 36 km/h.

„Kierującym okazał się 15 letni mieszkaniec Pleszewa” – informują pleszewscy policjanci. – „W pojeździe znajdowało się czterech pasażerów w wieku od 15 do 19 lat. Podczas dalszej kontroli pojazdu policjanci ujawnili w bagażniku 18-letniego mieszkańca gminy Pleszew”.

Policjanci podczas tej jednej kontroli wręczyli sporo mandatów: mężczyzna, który jechał w bagażniku, został ukarany mandatem za złamanie przepisów o bezpieczeństwie. Użytkownik pojazdu, który udostępnił go do kierowania nieletniemu, również dostał mandat. Sam nieletni kierowca został z komendy odebrany przez rodziców i za prowadzenie samochodu bez prawa jazdy odpowie przed Sadem Rodzinnym i Nieletnich w Pleszewie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: