Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Pojechał po alkohol

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

51-letni kierowca miał 3,7 promila alkoholu w organizmie, gdy zatrzymali go policjanci. Mężczyzna właśnie wracał ze sklepu, do którego pojechał po alkohol…

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, wszystko wydarzyło się 22 października, a pijany kierowca został zatrzymany dzięki czujności cywilnego pracownika komendy, informatyka.

„W sobotni wieczór pracownik służby cywilnej podczas zakupów w markecie zauważył, że mężczyzna stojący przed nim do kasy kupił alkohol, po czym chwiejnym krokiem udał się w kierunku zaparkowanego na parkingu samochodu, usiadł za kierownicą i odjechał” – informuje KPP w Gnieźnie. – „Zaskoczony obrotem sytuacji powiadomił o swoich przypuszczeniach dyżurnego policji a sam ruszył za kierowcą, który jechał od ulicy Żwirki i Wigury, Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego w kierunku ulicy Kłeckoskiej w Gnieźnie. Tam już zatrzymał 51-letniego gnieźnianina patrol prewencji”.

Policjanci sprawdzili kierowcę alkomatem i okazało się, że w jego organizmie było 3,7 promila! Teraz mężczyzna stanie przed sądem, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Podziel się: