Policjanci z Wielkopolski zlikwidowali plantację konopi. 176 krzaków!

plantacja konopi fot. policja Kościan

37-letni mieszkaniec Kościana podejrzany o uprawę krzewów konopi indyjskich został zatrzymany przez policję. W budynku gospodarczym na terenie jego posesji policjanci znaleźli 176 krzaków konopi i 7,7 kg suszu tej rośliny.

Zatrzymanie mężczyzny poprzedziło wiele tygodni skrupulatnej pracy operacyjnej funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.
„W październiku funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji, w której według ustaleń funkcjonariuszy miała odbywać się uprawa konopi indyjskiej znacznych rozmiarów” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. – „Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych, które użytkował 37-latek, policjanci zabezpieczyli łącznie 176 krzaków konopi indyjskich o różnym etapie wzrostu oraz 7,7 kg suszu tej rośliny, a także sprzęt i narzędzia służące do uprawy konopi”.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty uprawy krzewów konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających – i został tymczasowo aresztowany. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: