sobota, 24 lutego, 2024

Policjanci z Wielkopolski pomogli 44-letniej kobiecie

W miejscowości Ligota na drodze wojewódzkiej W449 doszło do niecodziennego zdarzenia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy, st. sierż. Konrad Junik oraz st. sierż. Bartosz Niesobski, wykazali się czujnością, udzielając pomocy 44-letniej kobiecie, która prawdopodobnie doznała nagłego ataku zdrowotnego w trakcie prowadzenia pojazdu. Dzięki ich szybkiej interwencji, kobieta została przewieziona do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdarzenie miało miejsce 30 stycznia. O godzinie 08:00 dyżurny komendy otrzymał informację od policjantów o samochodzie z włączonymi światłami awaryjnymi, stojącym na poboczu. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zauważyli, że kobieta siedząca za kierownicą VW, ma trudności z komunikacją i wykazuje objawy, które mogły świadczyć o paraliżu lub udarze.

Niemalże natychmiast po ocenie sytuacji, za pośrednictwem dyżurnego wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. Należy podkreślić, że żaden z kierowców przejeżdżających obok nie zatrzymał się, aby pomóc, mimo widocznych sygnałów awaryjnych pojazdu. Szybka reakcja i odpowiednie działania policjantów umożliwiły szybką pomoc medyczną i mogły uratować życie kobiety.

Strona głównaOstrzeszówPolicjanci z Wielkopolski pomogli 44-letniej kobiecie