Policjanci patrolowali drogi w powiecie. Pomagał dron

kontrole dronem fot. policja Kościan

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 8 marca przy pomocy drona kontrolowali drogi powiatu kościańskiego.

Policjanci szczególnie byli zainteresowani przejazdem kolejowym w Czempiniu na ul. Kolejowej oraz skrzyżowaniem ulicy Gostyńskiej i Poznańskiej w Kościanie, bo to miejsca, w których dochodzi do wielu wykroczeń i niebezpiecznych sytuacji.

„Policjanci mieli na uwadze m.in. takie wykroczenia jak przechodzenie pieszych przez torowisko, gdy zapory są opuszczone, przejazd pojazdów przez torowisko, gdy opuszczanie zapór zostało rozpoczęte, wjazd na skrzyżowanie, gdy zapalone jest czerwone światło, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów” – wyliczają kościańscy funkcjonariusze.

W czasie działań skontrolowali 43 pojazdy i stwierdzili aż 35 wykroczeń.
„Wśród najgroźniejszych wykroczeń popełnionych przez kierujących był przejazd przez skrzyżowanie w momencie zapalonego czerwonego światła na sygnalizatorze oraz wjeżdżanie na przejazd kolejowy w momencie, gdy opuszczanie zapór zostało rozpoczęte” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. – „Takie zachowania są niedopuszczalne i powodują poważne zagrożenie na drogach”.

Policjanci zapowiadają, że działania z wykorzystaniem policyjnego drona będą w przyszłości powtarzane, również w innych miejscach powiatu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: