Policja zatrzymała i wylegitymowała dwóch nastolatków z piwem. Okazało się, że jeden ma zaledwie 14, a drugi 16 lat

policja zdjęcie ilustracyjne fot. policja Wągrowiec

Wągrowieccy policjanci patrolujący 20 lipca po godzinie 23.00 promenadę nad jeziorem Durowskim zatrzymali i wylegitymowali dwóch nastolatków z piwem. Okazało się, że jeden ma zaledwie 14, a drugi 16 lat.

Jak ustalili policjanci, obaj chłopcy byli z Wągrowca.
– Pomimo późnej pory – po godzinie 23.00 – chłopcy spędzali czas nad jeziorem – podkreśla asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu. – Jeden z nich pił piwo. Policjanci sprawdzili, czy nie mają przy sobie innych niedozwolonych substancji. Okazało się, że młodszy był wyposażony w wkłady do e-papierosa. Obaj zgodnie oświadczyli, że piwo i wkłady do e-papierosa znaleźli na rynku.

Policjanci powiadomili rodziców nastolatków, którzy około godziny 23.30 odebrali ich z komendy, poinformowani przez policjantów, gdzie byli i co robili.
– Apelujemy w tym miejscu do rodziców, ale też dziadków, czy innych opiekunów którzy być może mają u siebie dzieci na wakacjach, aby zawczasu przeprowadzili rozmowy z dziećmi, ale też je kontrolowali – mówi Dominik Zieliński. – Niech się spotykają za dnia, a wieczory spędzają w domu. Oczywiście nie jest to gwarancja stuprocentowego bezpieczeństwa, ale dobry krok ku jego poprawie.

Policjanci apelują też, by opiekunowie rozmawiali o tych sytuacjach z dziećmi, by je przestrzec i uczulić na tego rodzaju zachowania.

Podziel się: