sobota, 24 lutego, 2024

Policja ratuje dwuletnie dziecko uwięzione w aucie

W Wolsztynie doszło do niecodziennej interwencji. Zaniepokojony ojciec wezwał na pomoc policję, aby uwolnić jego dwuletniego syna zamkniętego w samochodzie.

1 lutego 2024 roku, około godziny 17:00, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie otrzymali nietypowe zgłoszenie. Na ulicy 5 Stycznia, przed jednym z miejscowych sklepów, zatrzaśnięte drzwi pojazdu uniemożliwiły rodzicom dostęp do ich dziecka oraz do kluczyków samochodowych.

Zgłaszający, będąc w sytuacji bez wyjścia, poprosił o niezwłoczną pomoc i wskazał, że jest gotów na wybicie szyby w samochodzie, aby tylko szybko dotrzeć do syna. Na miejsce zdarzenia natychmiast został wysłany patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze zastali wyraźnie zaniepokojoną rodzinę i przerażone dziecko.

Po ocenie sytuacji, w odpowiedzi na prośbę ojca, policjanci zdecydowali się na rozbicie przedniego okna pojazdu, zwracając szczególną uwagę, aby nie stwarzać dodatkowego zagrożenia dla małego chłopca. Akcja wymagała od funkcjonariuszy dużej ostrożności, jednak ich doświadczenie pozwoliło na szybkie i bezpieczne uwolnienie dziecka.

Strona głównaWolsztynPolicja ratuje dwuletnie dziecko uwięzione w aucie