Policja odzyskała rower warty ponad 40 tysięcy złotych

Policjanci z Tarnowa Podgórnego odzyskali rower, który został ukradziony w Holandii. Jego wartość to 12,5 tys. euro!

Właściciel roweru, Holender, przejechał się na swoim pojeździe tylko jeden raz. Wieczorem ze znajomymi zostawili rowery w samochodzie, a sami udali się coś zjeść. Kiedy wrócili samochód miał wybitą tylną szybę, a jednośladów nie było…

Wśród nich jeden był szczególnie wartościowy. Wykonany na specjalne zamówienie, indywidualnie skonfigurowany i pomalowany. Jego wartość to 12.5 tys. euro!

Holender w akcie rozpaczy postanowił podzielić się swoją historią na portalu społecznościowym. To pomogło… Po jakimś czasie zwrócił się do niego mieszkaniec Litwy, który zakupił ukradziony rower w… podpoznańskim sklepie.

Po weryfikacji całej historii Litwin zdecydował się przywieść rower ponownie do sklepu i go oddać. Policjanci z Tarnowa Podgórnego po otrzymaniu informacji, że cenny jednoślad znajduje się ponownie w Polsce przeszukali sklep i zabezpieczyli pojazd Holendra.

Właściciel roweru już przyjechał do Polski, żeby osobiście odebrać swój rower i w końcu móc odbyć na nim kolejną podróż. Oby była bardziej szczęśliwa od tej pierwszej…

Foto: KMP

Dodaj komentarz

avatar