Podpalenie na poddaszu. Mógł spłonąć cały budynek!

pożar Harcerska fot. KM PSP Kalisz

Nieznana osoba oblała śmieci i starą odzież łatwopalna substancją i podpaliła – a wszystko to na strychu budynku wielorodzinnego na ul. Harcerskiej w Kaliszu. Gdyby nie szybka reakcja strażaków ten pożar mógłby się bardzo źle skończyć.

14 stycznia pół godziny po północy straż pożarna w Kaliszu otrzymała informację o ogniu zauważonym na dachu budynku przy ulicy Harcerskiej.

– Na miejsce zdarzenia skierowano 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 – informuje kpt. Szymon Zieliński z KM PSP w Kaliszu. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia uzyskano informację od osoby zgłaszającej o zadymieniu wydobywającym się ze strychu budynku.

Strażacy weszli do środka budynku wyposażeni między innymi w kamerę termowizyjną, by znaleźć źródło ognia. Tak dotarli na strych budynku, gdzie znaleźli miejsce, w którym zaczął się pożar.
– Pożarem objęte były śmieci oraz stara odzież oblane łatwopalną substancją – wyjaśnia kpt. Zieliński. – Pożar ugaszono, a budynek przewietrzono za pomocą wentylatora osiowego. Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono drewnianą konstrukcję dachu oraz stropu w celu wykluczenia zarzewi ognia.

Gaszenie ognia zakończyło się po godzinie. Teraz sprawą zajmują się policjanci.

Podziel się:

Ostatnio dodane: